Batumi

აბათუმი

BATUMI

LINNAMELU ja KÜLALISLAHKUS, Avastamist väärt Gruusia!
SINA ja SINU sõbrad ei ole veel käinud Batumis ? Miks??
Sarnaneb Dubaiga ( mereäärne uus promenaad)
Sinu hotell kesklinnas, meri ja muinasjutuline vanalinn
Suurepärane show-etendus delfinaariumis
Suurepärane köök.
Soodsad hinnad kohapeal
Soe merevesi, vahest suured lained
Sinule laulavad värvilised purskaevud
Selle suve reisisoovitus

Reisiajad:
2021
algusega: Tallinnast 1-2 nädalat

HINNAD al. 465,- eur

REISI MAKSUMUS majutusega hotellis / Küsige pakkumist enda soovitud reisi ajale! 
GEORGIA HOTEL 3 * BB – 465,-
Park 3*
BB

hotelli info
Beach House Hotel Batumi 4* BB
hotelli info
Rock Hotel First Line 3+* BB
hotelli info
City Hotel 3* BB- 4
hotelli info
Hotel Old Town 3* BB

Hinnad muutunud:
.
Tegu on alates-hindadega, mis võivad igal ajahetkel muutuda.
– Soodsaima hinnaga kohtade arv on alati piiratud
– Kiirematele parem valik!
Lastele vanusega kuni 12a.  2+1 majutusega soodustus

Hinnas:
-edasi-tagasi lend
-majutus kaheses toas valitud söökidega
-pagas 20 kg + käsipagas 8 kg
-transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam

REISIINFO ja BRONEERIMINE
58 440 400
51 61 200
Reisisoov ja küsimused palun saatke: reisid@expressreisid.ee


*** Adjara – 
Edela-Gruusias Musta mere rannikul asuv autonoomne vabariik. Vahel nimetatakse ka kogu Musta mere äärse ala pealinnaks. Varaematel aegadel olid Batumi tuntud oma sanatooriumite poolest. Tänasel päeval on aga Gruusia kõige populaarsem kuurort. Puhkajaid meelitavad kilomeetrite pikkused rannad ja linna arenenud infrastruktuur. Batumi kaasaegne ärikeskus on Kaukaasia kõige kõrgem hoone.
Batumi Botaanikaaed, koostöös Gruusia Teaduste Akadeemiaga, on tuntud oma laia valiku subtroopiliste istikute ja taimede poolest.

EKSKURSIOONID
*** ARGO köisraudtee – 2586 m pikkune reis
*** Delfinaarium
*** Gruusia õhtu – programm, õhtusöök
*** Balumi jalgsiekskursioon
Vanalinna koloriitsed tänavad, Piazza Square euroopalik väljak, Euroopa ja Neptuni väljak, suurepärane mereäärne park, mis on 7 km pikkune. Saate nautida Ali ja Nino armastuse skulptuure, tutvuda linna ajalooga ja saada giidilt soovitusi, kuhu minna ja kus aega veeta. Ekskursioonid toimuvad päevasel kui ka õhtusel ajal.
*** Kuldsed pärlid
Prometheusi koobas, mis on kuulus oma unikaalsete stalaktiitide, stalakmiitide ja stalagnaatide poolest, mis kõik on erineva ja erilise kujuga;
Gelati Klooster (XII saj) – keskaegne vaimne- ja teaduskeskus, Gruusia valitsejate viimne peatuspaik, palverändurite meelispaik (UNESCO kaitse all)
Püha Davidi ja Konstantini ehk Motsameta kirik (XII saj), kust avanevad hingematvad vaated kuristikule;
Bagrati Katedraal XI saj. – ühinenud gruusia rahva sümbol (UNESCO kaitse all), kust avaneb suurepärane vaade Kutaisi linnale.
NB! Liivakoopas on jahe, ca +14 kraadi; alla 5-aastaseid lapsi koobastesse ei lubata.
*** Imelised mäed ja …
Ajaloo- ja kultuurihuviliste paradiis – Rooma Gonio kindlus;
Makhuntseti juga – kristallselge veega mägiojake;
Võlvitud sillad – „Kuninganna Tamara sillad“ XII sajandist – keskaegse arhitektuuri näidis;
Kemal Turmanidze käsitöö salong-töökoda – unikaalne muuseum, kus on esindatud rahvusliku käsitöö ja olme erinevad harud.
Adjara veinimaja, kus toimub tehase ekskursioon ja soovi korral viie parema gruusia veinisordi degustatsioon.

Ekskursiooni hinnas sisaldub:
kvalifitseeritud venekeelse giidi teenused, mugavustega buss ja sissepääsupiletid.
Veinide degustatsioon veinimajas lisatasu eest.

INFOT lisandub …..

INFO ja BRONEERIMINE:
5161200
58 440 400
Reisisoov ja küsimused palun saatke: reisid@expressreisid.ee
MEELDIVAT REIS!!

INFOT BATUMI kohta:
https://www.youtube.com/watch?v=xIe9NnJ2YDE
JA SIIN
ETV saade Resile Minuga / vaata siit /

Gruusia subtroopiline suvepealinn Batumi on riigi suurim Musta mere kuurort ja autonoomse Adžaaria piirkonna halduskeskus. Batumi on nagu noor vein: muretu, maitseküllane, kerge ja vaba, aga samas ka joovastav.

Siin saate mere ääres laiselda ja linna ümbrusega tutvuda – ronige Adžaaria mägedes või reisige Türgi piirini. Türgi lähedal asuv Batumi on tänapäevase Gruusia nägu, asudes riigi iidse ja kaasaegse kultuuripärandi ristumiskohas. Viimasel aastakümnel on linn niivõrd palju elu juurde saanud, et näeb nüüd pigem Las Vegase kui mõne Kaukaasia linna moodi välja. 2011. aasta detsembris sai kuurort American Academy Award auhinna parimate uute kuurortide kategoorias ning Adžaaria hinnati investorite jaoks kõige sõbralikumaks piirkonnaks.

Foto tehtud Flickr | Uwe Brodrecht.

Musta mere kaldal näete kuuma päikese käes mõnulemas nii eurooplasi, venelasi kui araablasi, aga ka naaberriikide rahvaid. Suvel külastavad Batumi ööklubisid maailma parimad DJ-d. Sheraton, Radisson Blue, Kempinski – need on vaid mõned Batumi kuulsatest hotellikettidest. Siinne kasiinode rohkus näitab, et linn pöörab suurt rõhku jõukatele turistidele, kes on valmis siin luksuslikku elu elama, puhkama ja hasartmänge mängima. Mererannikul laiuv bulvar on koguni 16 km pikk. Linna peamine arengusuund ongi turism.

2015. aasta jaanuaris avaldatud statistika alusel edestas Batumi esmakordselt rahvaarvu poolest Kutaisit ning sai Gruusia suuruselt ja tähtsuselt teiseks linnaks.

Batumit mainis esimest korda filosoof Aristoteles 4. sajandil e.m.a., nii et paljud grusiinid peavad seda üheks maailma vanimaks linnaks. Vana-Kreeka aegadel oli Batumi Kreeka koloonia nimega Bathys. Linn sai 11. sajandil m.a.j. alguse Batumi-nimelisest kindlusest. 16.-19. sajandil valitses seda Ottomani impeerium ning hiljem sai see osaks Venemaast. Alates aastast 1900, kui siia ehitati Bakuust tulev naftatoru, sai Batumi Venemaa kõige tähtsamaks naftaekspordisadamaks Mustal merel.

Foto tehtud Flickr |

Batumi on praeguseni tähtis nafta-, auto- ja toidutööstuste keskus. Siin pakendatakse ka ümbruskonnas kasvatatud teed. Subtroopiliste puuviljade kasvatamine ja mahlade tootmine on samuti hästi arenenud tegevusharud. Linna ja selle suurt sadamat peetakse tähtsaks transpordikeskuseks mitte ainult Gruusias, vaid kogu Musta mere piirkonnas. Batumis avati aastal 2007 ka lennujaam ning siin asub ka vana sadam, mida kasutati nafta eksportimiseks.

Kultuur ja teadus on Batumis samuti heal järjel: siin asuvad Gruusia riiklik teaduste akadeemia, ülikool, mere- ja politseiakadeemiad, mitmed instituudid ja konservatoorium. Peale nende saab siin külastada veel Adžaaria riiklikku muuseumi, delfinaariumit, mitut ooperi-, balleti- ja draamateatrit, tsirkust ning suurt botaanikaaeda, mis rajati linna põhjaossa 1912. aastal.

Batumist põhja pool asub mitu väiksemat kuurorti: Makhinjauri, Khakvi, Kikhisdziri, Kobuleti ja Sarpi, ning lõuna pool saate külastada vana Gonio-Apsari kindluse muuseumi-kaitseala.