Eilat

Punanemeri

Eilat ja Punanemeri

*Reisid Riiast alates 25.okt. 2020 – 24.märts 2021
Väljumised: kolmapäev ja  pühapäev
Riist kell 16:15-20:55 Eilat 21:30-02:30 Riias

Soovite teada lisa, kirjutage meile: reisid@expressreisid.ee
*
Iisraeli lõunatipus, Punasemere rannikul, iidses kuningas Saalomoni sadamalinnas paikneb nüüd nooruslik ja mitmekesiste võimalustega kuurortlinn.  

* Majutusega hotellis, hinnad alates:

ADI 3* BB – 339,- / 459,- 4 ööd / 7 ööd
hotelli info
ISROTEL RIVIERA 3* RO – 326,- / 437,- ( laps 2 +1 – 169,-/ 198,-)
rand 400 m; keskuses; toas kööginurk
hotelli info
PRIMA MUSIC 3* BB – 379,- / 551,-
rand 300 m. Eilat 6 km                                                                    
hotelli info
BE CLUB 3* HB – 398,- / 559,- (k)
hotelli info
PEGASUS 3+* BB – 387,- / 549,-
hotelli info
LA PLAYA CLUB 4* (C-hotel) BB – 399,- / 551,-
hotelli info
ASTRAL VILLAGE 4* BB – 389,- / 566,-
hotell info
ISROTEL YAM SUF 4+* BB – 431,- / 606,-
rand 200 m. Eilat 6 km
hotelli info
ASTRAL MARIS 4+* BB – 447,- / 634,-
rand 200 m, keskuses
hotelli info
LEONARDO ROYAL RESORT 4* HB479,- / 680,-
hotelli info

LEONARDO PRIVILEGE 4* AI – 505,- / 723,-
hotelli info
DAN PANORAMA 4+* HB559,-/ 798,-
rand 350 m.
hotelli info
ISROTEL KING SALOMON 5* HB 579,- / 868,-
hotelli info
** Tegu on alates-hindadega, mis võivad igal ajahetkel muutuda. Soodsaima hinnaga kohtade arv on alati piiratud – kiirematele parem valik!
*** Lastele kuni 12a. soodustus majutusega 2+1
HINNAS:
*majutus – koht kaheses toas 4 ööd / 7 ööd
*lend edasi-tagasi algusega Riist kell 16:15-20:55 Eilat 21:30-02:30 Riias
*transfeerid lennujaam – hotell – lennujaam
*kohaliku esindaja teenus
*käsipagas 10 kg ( 55 x 40 x 23 cm )SOOVITAME reisikindlustust u. 10 eur ( tervis-tõrge-pagas)
äraantav pagas 20 kg lisatasu 25 eur suund

Ekskursioonid lisatasu eest                                                 

* Jeruusalemm – Surnumeri
* Timna rahvuspark
* Muusika ja värviliste purskkaevude show
* Veealune observatoorium
* …..
PASS peab kehtima veel 6 kuud
Soovite teada lisa? Kirjutage meile: reisid@expressreisid.ee
Või helistage:
58440400
5161200
55507149
————————-
EKSKURSIOONID:
————————-
*
Esmatutvus Eilatiga ja  ekskursioon veealune observatoorium.
Underwater Observatory Marin Park paikneb keskusest 8 km kaugusel ning pakub võimalust tutvuda Punase mere unikaalse veealuse maailmaga. Pargis on 2 veealust observatooriumi (u 6 m sügavusel merepinnast), korallrifi ja värviliste kaladega gigantne akvaarium (sisaldab 360 000 l merevett), hai-, rai- ja kilpkonnabasseinid. Kindlatel kellaaegadel on võimalik näha haide jt kalade toitmist. Lisatasu eest: 20-minutiline sõit klaaspõhjaga paadis.
Hinnad:
*
Varajane hommikusöök. Surnumeri, Jeruusalemm ( lõunasöök)
Bussisõit Jeruusalemma algab varahommikul, teel teeme ujumispeatuse Surnumere ääres. Teil on suurepärane võimalus “ulpida” Surnumere soolases vees, maailma madalaimas punktis (peatus kestab umbes 1 tund). Sealt jätkame sõitu Jeruusalemma läbi Juuda kõrbe. Ekskursioon algab Õlimäelt, kus Jeesus veetis oma viimase õhtu enne kinnipidamist. Naudime unustamatut vaadet vanalinnale ja Templimäele. Külastame Ketsemani aeda ja Kõigi Rahvaste kirikut. Seejärel läheme alla vanalinna – Nutumüüri äärest jätkub ekskursioon jalutuskäiguga mööda Via Dolorosat (tee, kus Jeesus risti kandis ja läbis 5 viimast peatuspunkti), külastame Püha Hauakirikut ning Juutide kvartalit. Peale seda jääb aega veel külastada Siioni mäge ning Viimse õhtusöömaaja tuba. Õhtul sõit tagasi Eilatisse.
Hinnad:
*
Timna looduskaitseala. 
25 km Eilatist põhjas paikneval imeilusal kõrbemaastikul paiknevad maailma vanimad vasekaevandused, mis pärinevad ajast 6000 a tagasi. Kuulsad-võrratud “seene“ ja salomini sambad.
Hinnad:
*
Värviliste purskkaevude show,
ligi 350 veejuga mis muusika rütmis kuni 30 m kõrgusele tõusevad.
*
                        MIKS reisida Eilatisse ?
Eilati näol on tegemist ühe Iisraeli kuulsaima kuurordiga. Eilat asub Iisraeli lõunatipus, Egiptuse ja Jordaania vahel Punase mere kallastel. Eilatisse tasub reisida läbi terve aasta, päike paistab pea aasta igal päeval ning temperatuur ei lange reeglina alla 25 kraadi. Soe ja puhas merevesi.Iisraeli lõunatipus, Aqaba lahe rannikul. Iidses kuningas Saalomoni sadamalinnas paikneb nüüd nooruslik ja mitmekesiste võimalustega kuurortlinn.
Kui Iisraeli lapsed Moosese juhtimisel Egiptuse orjaikkest Tõotatud Maale teele asusid, siis kõndisid nad kõrbes tõenäoliselt Eilati lähedal. Eilatit ja 40 km sellest põhjas paiknevat Yotva oaasi mainitakse ka Piiblis. Taaveti poeg Saalomon kaevandas Eilati lähistel paiknevas Timnas vaske.
Suurepärase ekskursiooni saab teha  Püha Linna Jeruusalemma, mis on kultuslik lausa kolmele suurele maailmareligioonile – juutidele, kristlastele ja moslemitele.
Loodusssõprade jaoks pakub Eilat põnevust miljonite rändlindude tõttu – Iisraeli ja Jordaania aladel talvitub üle 400 erineva linnuliigi.
Vahemaad Eilatist:
Jordaania piir: 3 km
Taba (Egiptuse piir): 8 km
Surnumeri: 200 km
Jeruusalemm: 320 km
Tel Aviv: 345 km

Kliima: kuiv kõrbeline kliima
Rannad: Eilatis on kaks heatasemelist randa: linna põhjaosas keskuse lähedal paiknev North Beach ning looduskaitse all olev Coral Beach, mis asub keskusest 6 km lõunas. Mõlemas rannas on olemas kõik vajalikud rannateenused – dušid, wc-d, kohvikud, restoranid. Riietuskabiine ei ole. Rannatooli rent koos varjuga maksab u 20- 25 NIS päev.
North Beachil läheb merevesi aeglaselt sügavaks, Coral Beachil järsemalt. Vette minnes soovitatakse Coral Beachil kasutada ujumissusse või- lestasid, sest osa koralle paikneb üsna veepiiri lähedal.

Sisseostud
: Linnas on mitmeid ostukeskusi (keskuses Mall HaYam) ning kinga- ja rõivakauplusi. Populaarne on kaasa tuua kohalikust kivist valmistatud ehteid, kulda, hõbedat, teemanteid ning Surnumere kasulikke mineraale sisaldavad kosmeetikatooteid. Eilatist sai 1985 a vaba kaubandustsoon ning siin on spetsiaalseid tax-free kauplusi, kus hinnad on odavamad. Linna tööstuspiirkonnas paikneb Big-market, kus on erinevad kauplused ja toidumarket. Enamik kauplusi on avatud P-N 10.00-21.00. Reedeti suletakse kauplused u kell 17.00, osa kauplusi avatakse laupäeva õhtul peale päikeseloojangut.

JERUUSALEMM
800 meetrit merepinnast kõrgemal asuv Jeruusalemmas on õhk religioossusest paks.
Kitsail tänavail oleks justkui erinevate kostüümidraamade tegelased: oimulokkide ja kipadega ortodokssed juudid, maksimaalselt kinni kaetud araabia naised, turbanites ja halattides beduiinid, frantsiskaani ja lugematute muude ordude mungad-nunnad. Omapärased maitsearoomid, mis kauaks meeltesse kummitama jäävad… või siis see meeletu liiklus – autodevool tänavatel, signaalid, hõiked, vaheletrügimised, lõputud intervallid valgusfoorides…Igal pool kohtab vormis ja relvis sõdureid. Kuid ärge relvastatud inimesi pildistada proovige: terrorismihirmus Iisrael on selle KEELANUD.
Jeruusalemma vanalinn paikneb vaid ühel ruutkilomeetril, kuid et seal põhjalikult seigelda, selleks kulub mitu päeva. JA vanalinnas on kvartaleid, kuhu võõras siseneda ei tohi. Probleeme võib tekkida ka paljaste õlgade ja lõhikuga seelikus ning meestel katmata peaga.Nutumüür on kindlasti üks selline koht, kuhu igaüks ihkab minnaja ära näha. Müüri ääres on tavaliselt palju rahvast, kuid müür on jagatud meeste ja naiste alaks, vasakuks ja paremaks pooleks.
***Enne Nutumüürile minemist tuleb läbida range turvakontroll: külastajate kotid uuritakse läbi ning jälgitakse, et riietus oleks sünnis. Avar dekoltee, pluusi alt piiluv naba ning põlvi paljastavad püksid või seelik jätavad uudistaja värava taha.
Templimäge peavad pühaks nii juudid kui moslemid. Just seal pandi proovile juutide esiisa Aabram ja 3000 aastat tagasi ehitas kuningas Saalomon sinna esimese Jahve templi. Islami legendide kohaselt tõusis prohvet Muhamed just sealt koos ingliga taevasse jumala juurde. Templimäe lõunaküljel asub aga maailmakuulus El-Aqsa mošee.
Vaade Õlimäelt alla vanalinnale on hingematvalt kaunis. Õlimäe alumistel nõlvadel laiub Ketsemani aed (get shemen tähendab heebrea keeles õlipressi) ja selle kahtlemata huvitavaim objekt on Kõigi Rahvaste kirik, mille altarimaal kujutab Ketsemani aias palvetavat Jeesust.Damaskuse väravatest sisse astujale avaneb suur lärmakas ja kõike sisaldav araabia turg. Sealsamas turulettide vahel on ka peatuspaigad, mis märgivad Via Dolorosat.Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Kogu see ala on täis palverändureid. Nende pühendumist nähes tekib tunne, et sa saad osa millestki väga erilisest, millest igaühele pole antud osa saada. Via Dolorosa lõpeb kristlaste olulisima pühakoja Püha Haua kiriku juures. Sada Väravat on õigeusklike juutide linnaosa Jeruusalemmas. Esimesel hetkel võib tunduda, et olete sattunud ajarännakus tagasi 1930. aastate Hollywoodi stuudiosse. Juutide elu kitsuse läbi aegade on rahvastele lähedaseks teinud piimamees Tevje Sholom Aleihhemi loomingust, mille järgi on lavastatud-filmitud “Viiuldaja katusel”. Tänapäeval näeb Iisraelis katustel mitte viiuldajaid, vaid juute endid. Peaaegu kõik judaismi ja kristluse pühapaigad, eriti Jeruusalemmas, on araablaste valduses. Kui vahel õnnestub juutidel osta araabia kvartalis korter, ei tähenda see veel, et neil on võimalik seal elada. Nii võib Jeruusalemmas näha pilti, kus lapsed ruttavad kooli ja vanemad tööle katustele rajatud teid mööda. Sealsamas katusel asub Iisraeli kontrollpost relvastatud sõduri näol, kes turvab seda omapärast liiklemist.Jeruusalemm puudutab sisimas kõiki, olenemata meie taustast või uskumustest.

SURNUMERI
Surnumeri asub üle 400 meetri allpool merepinda ja on maailma kõige madalam koht. Surnumeri polegi tegelikult meri, vaid kahest nõost koosnev järv, milles on terve Mendelejevi tabel sees. See järv on 72 km pikkune ja 14 km laiune. Ehkki jõed toovad Surnumerre iga päev kuni 7 miljonit tonni vett, aurustab Jordani oru tugev kuumus selle vee kiiresti. Alles jäävad mineraalid ja soolad, mis muudavad ta üheks maailma soolasemaks järveks. Sealne vesi on ligi kümme korda soolasem kui näiteks Vahemeres ning mõistagi puudub seal igasugune fauna ja floora.

Muistsed inimesed kutsusid Surnumerd Soolamereks.

Soolasisaldus järves on u 31%. Meri on sügav, soolad muudavad vee tihedaks ja tuulepuhangu korral lainetab see nagu õli. Kontsentreeritud mineraalide ja aurustumise tõttu lõhnab Surnumeri tugevalt väävli järele. Temperatuur tõuseb sageli üle 40º .

Kuigi kõrge soolasus kindlustab pinnalpüsimise, on Surnumeres ujumine tegelikult keeruline. Soola maitse on nii terav, et lausa kõrvetab keelt ning väiksemgi haavake nahas hakkab märjaks saades valutama.

Kui on juba meri, siis tuleks seal ka supelda. Suplus, õigemini hõljumine Surnumeres on üks eksootilisemaid elamusi. Hirm, et ujuja võib Vene kirvena põhja mulksatada, on asjatu: vesi kergitab jalad põhjast ning polegi muud muret kui selili või kõhuli oleskleda või koguni raamatut lugeda. Sukeldumist pole mõtet proovida — see ei õnnestu nagunii.