Kolmårdeni Safaripark

Helsingi - Turu - Stockholm 3 päeva

Kolmårdeni Safaripark

Reisiaeg
16.-18.07 2021
Rühmadele/gruppidele sobival ajal.
———————-
Kolmården – Põhjamaade suurim ja populaarseim loomaaed, on nii täiskasvanute kui laste lemmikpaigaks.
Gondlisõit safaripargis võimaldab metsloomi jälgida lähemalt kui üheski teises pargis maailmas. Täiesti müstiline tunne on liuelda puude latvade kõrgusel ning vaadata, kuidas omi asju toimetavad karud, põdrad, kaelkirjakud, lõvid. 6 tundi Safaripargis mööduvad lennates.
Kindlasti tasub külastada ka Ahvide Maja, Delfinaariumit ja saada osa lõbusast ja südamlikust delfiinide showst. Pesamunad on aga tõelises vaimustuses Laste Loomaaiast, kus saab beebiloomi vaadata, katsuda ja isegi sülle võtta.
Kolmårdeni loomaaed-pargis on loomadele loodud loomulik elukeskkond.
Ja lisaks  – Safari tulekahju, saab kihutada 110 km/h kiirusel…..  Tule reisile – sest oma silm on Kuningas!

Reisi maksumus
Neljases kajutis hind:
99 €   laps 3-5a.*** 159 €
173 €  laps 6-11a.
186 € laps 12-17a.
199 € täiskasvanu ( kajut A, aknaga + 14,-)

Kolmeses kajutis hind:
175 €  laps 3-5a.
191 €  laps 6-11a.
211 €  laps 12-17a.
221 € täiskasvanu ( kajut A +21,-)

Kaheses kajutis hind:
196 € laps 3-5a.
211 € laps 6-11a.
221 € laps 12-17a.
236 € täiskasvanu ( A + 32,-)

***
99,- laps 3-5a. kehtib kui kajutis (B4;A4) reisib 4 maksvat reisijat + 1 laps 3-5a.
( vanema kaisus, oma istekoht bussis, Kolmardeni pilet, hommikusöögid)
Seltskond – 8 liiget soodustus  – miinus 5%

Gruppidele alates 20 reisijat reis soovitud ajal!

HINNAS:
laevapiletid Tallinn – Helsingi – Tallinn,
Turu – Stockholm – Turu kajut B
reisisaatja-reisijuht
buss algusega Tartust
2 x hommikusööki
Kolmardeni Safaripargi ja delfinaariumi pääsmed
tutvumine  Helsingi, Turu, Stockholmiga


PROGRAMM

1. päev 
Hommikul kell 07:30 kogunemine Tartu Vanemuise alumises parklas. Võimalus liituda grupiga samuti Põltsamaa teeristis ja Mäo bussiterminalis.
Tallinnas A -terminali busside parklas kohtumine kell 10:45  ( asjad saab jätta BUSSI, mida laevareisi ajal ei ole vaja)
Reisisaatja jagab pardakaardid ja laev FINLANDIA  väljub Tallinnast kell  12:00.  Soovijail võimalik tellida lõunasöök 13,- laps 6-17a.  täiskasvanule 26,-  Sõiduaega 2 h 15 min. ja oleme Põhjanaabrite pealinnas Helsingis. Tutvus linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Sõidame mööda mere äärseid tänavaid. Näeme Senati väljakul, Toomkirik, valitsuse hoone, Ülikooli peamaja. Sõidame mööda Parlamendihoonest, uuest raamatukogust Oodi, Muusikkitalost…..
Ei jää nägematta  kuulsale Soome heliloojale J. Sibeliusele püstitatud mälestusmärk-skulptuur Oreliviled.

Järgneb sõit Soome esimesse pealinna.  Turu linn siinpool ja sealpool Aura jõge. Nii küsitakse ka Turu linna elanikelt: “Oled sa siitpoolt või sealtpoolt jõge”?
Aura jõe kaldal on veel palju vaatamisväärsusi: siinpool jõge tervitab meid mööda minnes  20-aastane notsu Possankka, seejärel peatume bussiga Toomkiriku juures. Võimaluse korral, kui ei ole kirik reserveeritud üritusteks. Edasi sõidame juba sadamasse.
Kell 20:55 väljub Viking Grace Turust-Stockholmi.  Öö laevas. Soovijaile lisatasu eest õhtusöök (soovitav ettetellida).
Laeva sisekujundus on kaasaegne ja stiilne, mille eest vastutab auhinnatud disainibüroo dSign Vertti Kivi & Co. Suured aknad ning avar vaade ühele maailma kauneimale Turu saarestikule muudavad merereisi elamusterohkeks ning meeldejäävaks.
Laeval tegutseb seitse erinevat teemarestorani, suur ööklubi, Läänemere suurim – 1600-ruutmeetrine merekauplus ning merevaatega spa-osakond, kus lisaks erinevatele saunadele ja basseinidele asub spetsiaalne, -2 kraadise õhutemperatuuriga lumekoobas.

2. päev
Hommikusöök rootsi lauas. Maaliline sõit skäärides. Saarestikust on Astrid Lindgren saanud inspiratsiooni oma raamatu ”Tjorven, Pootsman ja Mooses” kirjutamiseks. Kell  06:30 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi – Põhjamaade Veneetsiasse.  Korraks teeme peatuse Kuningalossi juures ja teeme pai Järnpojkale, Stockholmi väikseim skulptuur. Ooperimaja, Rigstad ja  sõidamegi Lõuna-Rootsi suunas.

Kolmardeni Safaripargis saame rahulikult olla u. 11:00 – 16:15. Safaripargi loomad liiguvad vabalt ringi ning meie vaatame neid, liikudes gondliga nende kohal. Seejärel külastame loomaaeda ning delfiinide etendust.
Laste lemmik on metsalaager Wild Camp, kus saab seigelda nii maa all kui ka maa peal, ning lastefarm, kus lubatakse külalised väiksematele loomadele päris ligidale
Alustame tagasiteed Stockholmi. Teel olles räägime Rootsi kuningaperest, rootslastest endist ja nende tähtpäevadest.

Viking Line laev Amorella väljub Stockholmist kell 20:00. Öö laevas. Mõnus õhtupoolik – ilusa ilmaga saab minna laeva avatud tekile vaatama saarestikku. Õhtune meelelahutusprogramm. Soovijatele õhtusöök rootsi lauas (soovitav ettetellida).

3. päev                                          
Hommikul kell 07:35 oleme tagasi Turu linnas. enne saabumist hommikusöök rootsi lauas.
Vaatame lähemalt Turu kindlust ja jalutame kindluse sisehoovi. Veidi vaba aega ka kaubanduse tänaval. Teel Helsingisse teeme vahepeatuse Muurla kohvik-kauplus-vabrikus ( tehas aastast 1979a, valmistavad klaasist nõusid ja lisaks, plekktassid, potid)  Enne kui astume Helsingis laeva kohtume ka kohaliku ” paha poissiga”
15:15 väljub laev Finlandia Helsingi-Tallinn, soovijaile lõunasöök ( soovitav taas ettetellida). Saabume Tallinna A-terminali 17:30. Bussiga Tallinn – Tartu.


LISATASU EEST:
Laevas söögid:
Õhtusöögid
Turu-Stockholm-Turu:  7 € laps 6 – 11. a. / 13 €  laps 12-17 a. / 33 € täiskasvanu
Lõunasöök
Helsingi-Tallinn laevas:  15 € laps 6-17 a. /  30 € täiskasvanu

Soovitame vormistada tervise- ja tõrkekindlustus.

REISIINFO ja BRONEERIMINE

58 440 400
555 07 149
51 61 200
Reisisoov ja küsimused palun saatke: reisid@expressreisid.ee