Merevaigumaa

4 päeva

Merevaigumaa – Palanga – Klaipeda – Kura säär

12.-15. august VEEL 2 VABA KOHTA REISILE!

Leedu on tuntud kõige muu kõrval kui merevaigumaa.
Juhtus see igiammusel ajal, kui jumalanna Jurate elas meresügavuses merevaigulossis. Paigas, kus Sventoij jõgi suubub merre, püüdis noor kaunis kalur Kastytis kalu. Jumalanna saatis näkid kalurit hoiatama, et see kalapüügist loobuks ning mereriigi rahu ei häiriks. Kuid Kastytis ei kuulanud jumalannat ning laskis endiselt võrke merre.
Kaluri mehisus ja enesekindlus paelusid Juratet. Ta armus noormehesse ning kutsus ta oma lossi.
Kui vägevvõimas peajumal Perkunas sellest kuulis, purustas ta vihahoos välgunooltega lossi, surmas Kastytise ning aheldas Jurate lossivaremete külge. Merevaigukillukesed, mida lained tormiga randa kannavad, on Jurate lossi tükid, imepisikesed vaiguterakesed aga jumalanna pisarad, sest Jurate nutab igavesti taga oma armastatut!

 

HIND:
265.- laps 4a. – 12a. kahe täiskasvanuga toas
269,- pensionäridele
277,- täiskasvanuile

HINNAS:
majutus 3 ööd Palangas, hotell ZUVEDRA hommikusöökidega ( randa 100 m)
buss
reisijuht- reisisaatja
Nida poolsaare ökoloogiatasu
praamipiletid Nida poolsaarele
PROGRAMM

1. päev
Väljasõit Tallinnast ja Pärnust.
12 august väljasõit TARTUst ja  VALGAst. Sõit läbi Läti ja Leedu.
Puhkuselinn 
Palanga –  teeme esimese tutvumistiiru mööda jalutustänavat mereni välja. Soovijad saavad end mõnusalt merevette kasta ja õhtusest kuurordimelust osa võtta. Ööbimine hotellis ZUVEDRA***

2. päev

Sõit Klaipedasse ja praamiga Nida poolsaarele. Uuendatud delfinaarium, kus näeme kõrgetasemelist delfiinide etendust (võimalusel) ja Leedu meremuuseum. Vanas kindlusehitises paiknev akvaarium tutvustab Läänemere ja kohalike jõgede elustikku ning tuurakalade basseini alla ehitatud 20 m pikkust tunnelit mööda jalutades tekib vee-aluse maailma illusioon.
Nida poolsaar – kitsas merreulatuv siil, kus kõrgematelt kohtadelt näeb mõlemal pool asuvat merd. See on liivade pärusmaa: nii nüüdseks paigale surutud luited kui jätkuvalt liikuvad liivadüünid tekitavad kõrbe illusiooni. Käime vaatamas ja ka jalaga katsumas tohutu suuri valgeid liivaluiteid. NB! Liivaluidetel kõnnime mööda radu, mis on osaliselt laudteega kindlustatud, kuid osaliselt tuleb astuda mööda liiva. Jalga liivas liikumiseks sobivad jalanõud!
Söögipausi teeme Nida linnakese puna-sini-valgete majade keskel.

                                                     
3. päev
Vaba päev puhkuseks Palanga randades ja linnas. Soovijatega peatume pikemalt merega piirnevas männivaigulõhnalises Botaanikapargis. 
Keset parki kõrguvas krahv Feliks Tiskeviciuse palees asub Palanga merevaigumuuseum. Selle teisel korrusel on peremeheks merevaik – Päikesekivi. Merevaigu ilu ja salapära avastamisel on muuseum ainuvõimalik paik: läbi suurendusklaasi merevaigutükikesi uurides näeb silm sellesse tardunud putukaid ja taimeosi; kunstnike poolt loodud merevaigust ehete ja tarbe-esemete väljapanek lisab merevaigule hinge ja sära. Siin õpib külastaja merevaiku hindama.

4.päev 
Algab koduteekond. Siauliai lähistel teeme peatuse katoliiklaste pühas paigas Ristimäel. Ristide koguarv Ristimäel on üle 50 000, täpset arvu pole teada, sest mägi täieneb ristidega iga päev. Siia püstitas risti ka endine Rooma paavst Johannes Paulus II                              
*
Õhtul orienteeruvalt kella 23:30 ajal jõuame tagasi Tallinna.

LISATASU EEST:
delfinaarium
merekindlus-akvaarium
merevaigumuuseum

reisikindlustus

INFO ja BRONEERIMINE
55507149
58 440 400
Reisisoov palun saatke: reisid@expressreisid.ee
MEELDIVAT REISI!!