ODESSA

Must meri

Odessa – Musta mere Pariis!

Reisiaeg
rühmadele/ gruppidele sobivajal ajal:
Natuke Pariisi, veidike Peterburi ja väga külalislahked odessiidid. Soe Must Meri ja liivased rannad. Kindlasti ka NOSTALGIA!! Meeleolukas ja humoorikas linnamelu varajaste hommikutundideni.
Katakombid linna all, Shustovi konjakimuuseum ja degusteerimine.Suurepärane showetendus Nemo delfinaariumis ja Ukraina köök.  Seda kõikke saate kogeda 6-päevasel reisil.                                      

REISI MAKSUMUS majutusega hotellis:
– ORANGE 3* – 549 eur, kesklinnas
– OK 3* – 574 eur ( Arkaadia )
– CONTINENTAL 4* – 599 eur
(TASUTA transfeeri Arkaadia randa – 9 km )
Asub Deribasovskaja jalakäijate tänaval, kesklinnas

Hinnas:
-edasi-tagasi lend Tallinnast
-majutus kaheses toas hommikusöögiga
-ülevaatlik linnaekskursioon
-kuurordimaks
-transfeerid
-pagas 20 kg + käsipagas 8 kg                                                
-reisijuhi teenused

Ekskursioonid lisatasu eest:
– katakombide külastus
5 eur
– Shustovi konjakimuuseum –
degusteerimine – 11,50
– Delfinaarium-tsirkuse etendus al. 12,50
– Meremaailm al. 5,50
– etendus Ooperi- ja Balletiteatris al. 5,- eur
– päevane väljasõit VILKOVO-Ukraina Veneetsia. Kaluriküla kanalite ja kirikutega, Belgorodi kindlus
ja lõunasöök … eur
Lennuinfo:
Tallinn-
Minsk / Minsk-Odessa
Odessa-Riia / Riia-Tallinn
PROGRAMM:
1. päev
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell … infoleti lähistel ( silt Ekspressreisid)
Registreerimine lennule. Transfeer ho
telli. Vaba õhtu           
2. päev
Hommikusöök
ja kell 09:00 algab ülevaatlik jalgsiekskursioon väikses ja kompaktses vanalinnas. Deribasovskaja tänav, Primorski bulvar. Deribasovskaja on peatänav, mille äärde jäävad mitmed tuntud hooned ja Linnapark – võluvate pronksskulptuuridega, nende seas 12 tooli ja monument Odessa aeg.
Primorski bulvar on linna
mereäärne jalakäijate piirkond, kus toimuvad üle-linnalised üritused, kontserdid – festivalid.
Primorski bulvaril tekib tunne nagu oleksite sattunud Pariisi. Imelised vaated Odessa lahele vahelduvad ajalooliste hoonete, mälestusmärkide ja kujudega.
Primorski Bulvari poolitab mereni viivad Potjomkini trepid 192 astmega. Linna üks huvitavamaid vaatamisväärsusi mis on kuulsaks saanud tänu 1925. aastal esilinastunud tummfilmile “Lahingulaev Potjomkin”.
Jalutame linna suurima heategija krahv Vorontsovi lossi territooriumil. 19. sajandi alguses ehitatud loss, kõrvalhoonete, kolonnaadiga.
Astume edasi
Ämma sillale. Lai ning suur sild, mille keskel olles võib tunda võnkeid. Proovime saada selgust, miks?!  Abiellujad aga käivad siia kinnitamas oma armunud südameid -tabalukke.
**Ja ongi aeg lõunasöögiks. Odessa puhul ei saa üle ega ümber söögist-joogist, millest peavad lugu nii kohalikud kui ka külalised. Odessa õige maitse – kohalik soolapekk rohelise sibula ja meeviinaga. Tasub tellida traditsioonilist suppi – kiievi, volõõnia, poltaava, tshernigovi või rohelist boršši. Ukraina belmeene, kapsarulle, vareenikuid. Juua mõdu, kalja, keefiiri….                     
***N
üüd aeg puhkuseks linna randades.
Õhtud saab veeta
peatänaval – Deribasovskajal, kus käib tõeline elu ja melu, katkematu tänavafestival. On ruumi nii kunstnikele, suveniirimüüjatele, tänavakohvikutele, meelelahutusele.
Arkaadias aga rannapeod hommikutundideni. Lisaks rannas rikkalikult meelelahutust: veepark, lõbustuspark, kohvikud, restoranid. Kõik mida vaja meeldivaks puhkuseks.
3 päev
Hommikusöök hotellis. Soovituslik kultuuriprogramm lisatasu eest:
* Keskpäevane etendus Nemo Delfinaariumis
* Shustovi konjakimuuseum ja degusteerimine. Nikolai Leontevits alustas 1863. aastal brändi tootmist Ukrainas. Šustovi toodang sai kiiresti populaarseks.
* Suurejoonelise Odessa Ooperi- ja Balletiteatri etenduse külastus. Programmiga saab tutvuda: http://opera.odessa.ua/ ( hetkel avaldatud kuni juuni lõpuni)
Ooperimaja on üks ilusamaid ehitisi linnas. Mõne hinnangu kohaselt olevat see koguni ilusaim ooperimaja kogu Euroopas – ikkagi samad autorid kui Viini ooperimajal. Punase sameti, kulla ja skulptuuridega pole koonerdatud.
4. päev                                                                   
Hommikusöök hotellis.
Soovijaile päevane väljasõit Vilkovosse – Ukraina Veneetsiasse. Doonau laiaulatusliku delta biosfääri kaitseala, millest osa kuulub juba Rumeenia koosseisu. Teel teeme peatuse Belgorodis – Dnestri valges linnas ja tutvume mõjuavaldava kindlusega mäe otsas. Ajahambast räsitud Belgorodi (Akkermani) kindlus kuulub Ukraina suurimate hulka, mis on pika ajalooga nagu ka linn ise.
Vilkovo on suur kaluriküla kirikute ja kanalitega. Zaporožjest põgenenud kasakate järeltulijad ehitasid oma majad üleujutatavale jõetasandikule. Et pinda tõsta, kaevati kraave ja kujundati platvorme, nii et Vilkovo vana osa asub kokkukantud pinnasel keset vett. Tänavate asemel on kanalid ja mööda neid saab liikuda nn Ukraina gondlitega – mootorpaatidega. Kanalitest üle viivad puust sillakesed. Saarekestel asuvad aiad, mille väetamiseks tõstetakse veest kõdutaimedest muda ja pea aasta läbi saab kasvatada jõhvikaid.
Tellitud lõunasöök – jookidega
5. päev
Hommikusöök hotellis. Päev kaubandusele ja puhkusele.
Kui soov, saab teha u. 1,5 tundi kestva mereretke Mustal merel. Vaade Odessale teise pilguga – veepinnalt. Odessa kaubatänav Passaaž – tundub nagu oleks sattunud Milanosse (sarnaneb Milanos asuvaga).
Soovitame külastada Odessa suurimat turgu Privoz , mille ehitus algas juba 1827 a. Et see läbida, kulub ajaliselt u 1,5 tundi.      

6. päev
Transfeer lennujaama.
Odessa-Riia / Riia-Tallinn

INFO ja BRONEERIMINE
5161200
58 440 400
Reisisoov palun saatke: reisid@expressreisid.ee
MEELDIVAT REIS!!

 

Saate heita pilgu Odessale. Saated on tehtud 2011a. 9 aastaga on linn palju ilusamaks muutunud ja rannad on korrastatud!!!  AGA TULEB OMA SILMAGA üle vaadata!

https://arhiiv.err.ee/vaata/reisile-minuga-arkaadia-rand-odessa

https://arhiiv.err.ee/vaata/reisile-minuga-odessa-legendid

https://arhiiv.err.ee/vaata/reisile-minuga-odessa-delfiinid