Sunny Beach

8 km liivaranda

Sunny Beach – suurim kuurort Bulgaarias

Mõnus puhkus Bulgaaria suurimas kuurordis
8 km liivaranda
Ajalooline Nessebari vanalinn  vaid 4 km kaugusel
Odavad hinnad võrreldes Eestiga – vajalik aga kaubelda eriti turul
Suurepärane köök ja mõnus vein
Imeline päikesetõus mere ääres
Tants hõõguvatel sütel “ Nestinari “
Võimalus teha reis Istanbuli 1-2 päevane. Euroopast Aasiasse.
Kirillitsa tähestik on Bulgaariast saanud alguse
Jogurti “sünnimaa“
Kas teadsid, et Spartacus on pärit Bulgaariast?
Pea raputamine on JAH! Noogutamine EI!

Вие сте добре дошли !!

TALLINNAST algusega 7 ööd/ 8 päeva – 14 ööd/15 päeva
Reisid mai-september 2021

*
RIIAST algusega  7 ööd/ 8 päeva – 14 ööd/15 päeva
Reisid mai-september 2021

REISI MAKSUMUS majutusega hotellis:
hotellide asukohad keskuses ja randa 50 – 500 m

Hinnad alates 325,-

Tegu on alates-hindadega, mis võivad igal ajahetkel muutuda.
Soodsaima hinnaga kohtade arv on alati piiratud – kiirematele parem valik!

.
Hinnas:
-edasi – tagasi lend
-majutus kaheses toas
-esindaja teenus
-pagas 20 kg + käsipagas 5 kg
-transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
Küsige pakkumist Teile sobivaks ajaks! 

Reisiinfo ja broneerimine:
58 440 400
555 07 149
51 61 200
Reisisoov ja küsimused palun saatke: reisid@expressreisid.ee

EKSKURSIOONID

*** NESSEBAR jalgsiekskursioon

Külastame võluvat väikest linnakest pisikesel saarel. See rikka ja põneva 3000-aastase ajalooga “Musta mere pärl” asub kivisel poolsaarel (850m x 300m) . UNESCO kultuurimälestiste hulka kuuluva linnakese eripärane atmosfäär tekitab tunde nagu oleks sattunud mõne ajaloolise filmi võtetele. Erinevaist sajandeist pärit kirikud või nende varemed, kokku neid 40nd, on põimunud ainulaadse puitarhitektuuriga. Peale ekskursiooni võimalus einestada jalutada vanalinnas ja teha sisseoste.

*** ISTANBUL 1-2 päeva

Istanbul – linn mis asub nii Euroopas kui Aasias. Suurim linn Türgis, kuid ei ole pealinn.
Enne ekskursiooni hommikusöök ja mida põnevat siis näeme:
Sultanahmeti väljak – Sinine mošee, mis on üks kaunimaid mošeesid maailmas. Tänaseni osaliselt säilinud hipodroom, mille 324 a. eKr rajas Bütsantsi keiser Constantinus Suur. Hipodroomi mõõtmed olid tõeliselt muljetavaldavad:      450 m  pikkune ja 130 m laiune hipodroom mahutas oma tribüünidel korraga kuni 100 000 pealtvaatajat. Türgi valitsejate Topkapi palee. Hiiglaslik sultaniresidents, mis viitab jõukusele, naudingutele ja intriigidele. Jalutuskäik Istanbuli vanimas linnajaos, ajaloolise Bütsantsi Konstantinoopoli südames. Siin kõrgub Hagia Sofia – Püha Tarkuse kirik. Alates valmimisest 537 a. keiser Justinianuse valitsemisajal on see olnud üks kristliku maailma suuremaid ja tähtsamaid kirikuid.
Lõunasöök.
Vaba aeg ja sõit tagasi. Päikeserannikule jõuame hilisõhtuks.
Bussireis  kestab umbes 20
 tundi.

***  Sozopol – Ropotamo jõgi – Ravadino –  

Kell 09:00 alustame ekskursiooni päeva. Täna siis kirikud, kloostrid, lossid……..
Sozopol – kivisel mere kaldal paiknev linnake. Kitsad tänavad, imeline arhidektuur. Kõike me näeme jalutuskäigu ajal vanalinnas. Linna kindlustuse varemed, kirikud. Vaatame sisse ka vendade Püha Kirilli ja Püha Mefodia kirikusse. Nende poolt loodud tähestik sai noorema venna nime järgi – kirillitsa tähestik nimeks.
Lõunasöök.
Laevasõit Ropotamo jõel ( tõlkes, jõgi murdub ). Looduskaitseala kus kasvab üle 100 Punasesse raamatussse kantud taime ja pesitseb üle 250 linnuliigi.
Paradise lossi külastame Ravadinovo külas. “Kui maa peal on paradiis, siis ilmselt näeb välja see nii.” Mõisa pargis teeme jalutuskäigu. Rohelusse uppuv park, loomad, linnud, lilled. See kõik iseloomustab tavalise inimese unistust, et luua oma paradiis maa peal.
Sunny Beachi tagasi jõuame umbes 18:00

*** Bulgaaria õhtu – 

Õhtusöök temaatilises (vabaõhu-) restoranis, kus pakutakse rahvuslikku õhtusööki jookidega, lisaks folkloori- ja tantsuprogramm. Näeme ka traditsioonilist tantsu “Nestinari“ , tants hõõguvatel sütel.

*** Päikese loojang merel shampus, vein, karastusjoogid ja suupisted jahi pardal –  ( 2,5 tundi)

***VEEPARK Action `info siin``
***Lõbustuspark  info siin“
*** autorent võimalik soodsate hindadega

REISIINFO ja BRONEERIMINE

58 440 400
555 07 149
51 61 200
Reisisoov ja küsimused palun saatke: reisid@expressreisid.ee

Veidi infot:
BULGAARIA raha leev 2 BGN = 1,02 eur

 

*. Bulgaaria on maailma suurim roosiõli tootja ning bulgaarlased ise kutsuvad roosiõli vedelaks kullaks. Igal aastal juunikuu esimesel nädalavahetusel peetakse Bulgaaria Roosiorus asuvas Kazanlaki linnas roosifestivali. Sel ajal on ka linna kõige kaugem nurk täis roosi imelist aroomi. See on kindlasti parim aeg ja koht, kust soetada endale roosiõlist valmistatud parfüüme, šokolaadi, likööri, kreeme ja teisigi tooteid.

*. Sõites lõunasse, leiad sa eest ajaloohõnguga Nessebari. Poolsaar lummab armsate tibatillukeste majade ja vahvalt looklevate munakivitänavatega. Parim koht, kus mõtteid koguda ja UNESCO kaitse all olevat arhitektuuri imetleda! Tegelikult on pool Bulgaariat UNESCO nimekirjas!

*. Bulgaaria pakatab müstilistest legendidest. Rhodopi mäestikus 17 km Devini linnast asub uhkeim koobas Bulgaarias – Kuradikõri. Legend jutustab, et just selle koopa kaudu käis vanakreeka mütoloogia kangelane Orpheus allmaailmas, et päästa oma armastatu. Kui see veel ei paelu, siis koopas asuv Balkani poolsaare kõige kõrgem maa-alune juga on ka üksinda võimas vaatepilt.

*. Bulgaarias on väga vanad veinivalmistamise traditsioonid, mis on säilinud tänapäevani. Juba 8000 aastat tagasi valmistasid Bulgaaria elanikud veini ja kõikidel pidudel näitavad bulgaarlased üles suurt austust veini vastu.